Úvod Dokumenty Kontakt Cloud Mapa

Menu

ÚvodZpět

Information in EnglishArchiv

 

Čeští a polští starostové navazovali spolupráci ve Starém Městě
05.04.2016 | HO

Téměř tři desítky starostů, starostek a dalších zástupců samospráv se sešli v pátek 1. dubna na společném setkání ve Starém Městě. Tématem setkání byly možnosti česko-polské spolupráce a využívání dotačních možností v této oblasti.
Zatímco zástupci z polské strany ve většině případů jsou již znalí ve využívání Operačního programu ČR-PL, zejména Fondu mikroprojektů Euroregionu Glacensis, pro většinu starostů ze šumperského okresu se jedná o nástroj prozatím nevyužívaný. MAS Horní Pomoraví proto využila navázané spolupráce s MAS Fundacja Klodzka Wstega Sudetow a uspořádala společné setkání zájemců o spolupráci.
Nejčastěji zmiňovaná témata pro společné projekty byla zejména organizace kulturních, společenských, sportovních akcí či rozvoj turistického potenciálu regionu. Velký zájem starostů byl o spolupráci malotřídních a komunitních škol. Zajímavou příležitostí bude spolupráce obcí, které pořádají jedinečné středověké slavnosti v Brníčku a Klodsku. Mezi zúčastněnými byli například starostové z Bohdíkova, Brníčka, Hrabové nebo Písařova, z polské strany potom starosta gminy Stronie Ślaskie, Radków, Ladek-Zdrój, Bystrzyca Klodzka či zástupci městského úřadu Klodzka.
Prezentace ke stažení zde: PREZETACE CZ-PL
Přílohy:

•  Foto
•  Foto2
•  Foto3
Podmínky použití obsahu webu podle licenční smlouvy Creative Commons

©  2004 - 2019    MAS Horní Pomoraví o.p.s.   |   Licenční podmínky